Strona krakenserwis.pl stosuje pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności.

zamknij

Lista produktów marki Akyga

Akyga – firma zajmująca się aktualnie produkcją urządzeń zasilających takich jak: powerbanki, zasilacze komputerowe, akumulatory itd.

Po raz pierwszy znak firmowy Akyga został użyty w 2004 roku przy montażowej produkcji monitorów LCD we współpracy z koreańskim Partnerem. Monitory charakteryzowały się wysokimi parametrami i uzyskiwały dobre oceny, jednak wyprodukowane serie były krótkie i monitory Akyga nie zadomowiły się na dobre na europejskim rynku. Równolegle do monitorów pojawiły się akcesoria komputerowe Akyga takie jak: klawiatury, myszy, czytniki kart, czy obudowy dysków twardych.

Od 2007 roku Akyga zaczęła dynamicznie powiększać swoją ofertę produktową. Na rynek wprowadzono moduły pamięci DDR-2, początkowo o pojemnościach 256MB oraz 512MB. Ważnym wydarzeniem było pojawienie się w portfolio zasilaczy ATX, które bardzo szybko ugruntowały sobie wyjątkowo silną pozycję na rynku w segmencie zasilaczy komputerowych klasy podstawowej.
Trzy lata później, w 2010 roku, Akyga po raz pierwszy zaproponowała grupę produktową obudów komputerowych. Innowacyjny, nowoczesny wygląd w połączeniu z funkcjonalnością, przy jednoczesnym zachowaniu różnorodności modeli – stało się myślą przewodnią starannie kontrolowanego procesu produkcji. Obudowy komputerowe odniosły wielki sukces na europejskim rynku, który zaowocował rozszerzeniem stałej oferty firmy m.in. o modele Midi ATX, Gamer ATX oraz Mini ITX.
Dynamiczny rozwój firmy nabrał jeszcze większego tempa, gdy w zaledwie rok po sukcesie obudów Akyga wprowadziła a rynek serię zasilaczy ATX - zarówno podstawowych jak i tych bardzo zaawansowanych. Zasilacze każdej z serii (Basic, Pro oraz Ultimate) w pełnym zakresie spełniały wymagania szerokiej gamy urządzeń PC. W kolejnych latach do oferty dołączały inne ważne grupy produktów, takie jak kable AV, kable USB, przewody zasilania sieciowego, a także listwy przeciwprzepięciowe. Oferta rozwiązań z obszaru ATX/ITX była systematycznie uzupełniania, co skutkowało dalszym umacnianiem się pozycji marki Akyga na rynkach Europy.

Kierunek rozwoju spowodował wyznaczenie misji produktowej, w dużej mierze opartej na dostarczaniu profesjonalnych rozwiązań w dziedzinie zasilania elektroniki użytkowej i komputerowej. Przyjęta misja dodatkowo zyskała na znaczeniu po pojawieniu się w ofercie w 2013 roku szerokiej gamy adapterów zasilania do notebooków, tabletów i innych urządzeń mobilnych, która do dnia dzisiejszego jest nieustannie poszerzana. Równolegle, istniejące portfolio było stale poszerzane m.in. o listę akcesoriów ATX/ITX i adapterów USB. Wraz z początkiem 2015 roku, w ofercie pojawiła się nowa grupa produktowa zasilaczy awaryjnych UPS, a także pierwsze modele power-banków.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Śledź nas na Facebooku